ANAIS Parfumeri
 
 
RRETH NESH
Anais është rrjeti kryesor me pakicë on-line per ofrimin e produkteve te bukurisë në Shqiperi. Zbuloni më shumë rreth kompanisë tonë, dyqanet tona të reja, dhe të mësojnë më shumë për biznesin Anais, duke përfshirë Anais-fr.com,

Ne duam që të dëgjojmë nga ju - mendimet tuaja, komente, pyetje dhe të na ndihmoni për të ofruar vazhdimisht produktet më të mira të mundshme të bukurisë dhe të shërbimit. Në posten tone ju mund te dergoni sugjerime rreth ANAIS-it.

Nisur në dhjetor te 2009 ANAIS-FR.COM ofron zgjedhjet më të mëdha dhe më të larmishme te produkteve të bukurisë në internet. Nga klasike deri ne me të vështirat për te gjetur larmine e markave, ju keni mundesi të lehtë zgjedhjeje në mbi 11.000 produkte dhe më shumë se 185 markave.

Anais-fr.com është burim i vetëm në internet për të gjitha nevojat tuaja te bukurise. Ju mund të blini aromat tuaja të preferuara, kozmetike, skincare, haircare,dhe produktet e trupit-ose te provoni diçka krejtësisht të re. Me përzgjedhjen tonë të mrekullueshme, ju jeni të gatshem të gjejni diçka që është unike per ju.

Dhe ndërkohë që jeni këtu, ju mund të shihni lartë shitjen e produkteve tona, lexuar në lidhje me trendet e bukurinë se fundit, të merrni këshilla nga ekspertët, dhe të mësoni rreth produkteve me te fundit “What's Hot Now”

Gjithashtu,seksioni i dhuratave përfshin një pjese artikujsh te lezetshëm që eshte perzgjedhur sigurisht për të kënaqur miqtë tuaj, familjen, dhe bashkëpunëtorët tuaj.

Ne jemi ketu per ti bere klientet tane te ndjehen komod. Mbështetur nga pervoja e ketyre viteve, stafi ynë është në dispozicion për të ndihmuar ju me blerjen tuaj 7 dite ne jave. Zgjedhja më e mirë! çmimet më të mira! Nga dyqani yne në derën tuaj, duke ju ofruar mënyren më te lehtë për të blerë gjithcka qe ju nevojitet.Shporta ju lejon të klikoni,te blini dhe porosia juaj mberrin per pak min! Ju lutem mos ngurroni të na kontaktoni, ju duhet të keni ndonjë pyetje?. Ne e dimë që ju keni një zgjedhje,ndaj mos hezitoni! çmimi, vlera dhe zgjedhja .... askush nuk na afrohet .... askush!


Dhe Tani pak me historine e Parfumeve,origjina e tyre...

1750 BC: Paraqitja e pare e parfumumit e përdorur për personat në formën e vajrave të pyjeve i cili gjendej në Sirine e ditëve te sotme. Babylonasit ishin të parët për përdorimin e bimëve per prodhimin e parfumeve.

1400 BC: shpikja e qelqit, ishte gjithashtu një faktor i rëndësishëm në popullarizimin e parfumeve, pasi ata tani ruheshin në kontejnerë artistike. Parfumi ishte përhapur në Egjiptin e lashtë ku u zhvillua dhe u përdorur gjerësisht. Egjiptjanet eksperimentonin me nxjerrjen e esencave nga petalet e luleve dhe gjetheve perzier me vaj dhe parfume. Këto parfume ishin të gjithë në bazë të vajit, të përziera me pomada dhe kremra bërë nga qumësht dhe mjaltë. Alkooli nuk ishte shpikur deri në shekullin e 14. Këto kremra janë popullore për shkak të klimës së thatë dhe të ngrohtë në Egjipt, për të parandaluar dëmtimin e lëkurës. Egjiptjanet janë edhe shpikësit e produkteve të tjera të tilla si buzkuqi (bërë nga resins terren) boje flokesh (bërë nga rrënjët e bimëve këna) përbërjen e syve të njohur si Kohl (bërë nga qymyr druri dhe i kombinuar me rrëshirë). Disa nga temjan e parë që do të përdoret në Egjipt ishte temjan dhe mirrë. Ata kanë ardhur nga zona e njohur tani si Somalia dhe Ethiopia.Keto janë përdorur në një larmi të madhe te ceremonive të tilla si coronations e Faraoneve dhe ceremonitë e varrimit. Bimë të tjera qe përdoren Egjiptjanet ishin: zambakët, zambakët e bardhë te uji, selvi dhe dëllinjë.

1000 BC të Izraelit AD 1000 dhe parfum:

Ka edhe shumë raste në Bibël, ku aromat janë përmendur per larjen e këmbëve te Jezusit. Në kohët Biblike aromat më të zakonshme janë: pyjet dhe vajra të kamfuri (të importuara nga Azia) Spikenard (Azia), shafran, calamus, kanellë, mirrë, aloe. Hebrenjte përdoren edhe temjan, balsam, kanellë dhe aromën e tyre Myrtle.

Greqia 700 p.e.s.
Në Qytetet e Korint dhe Athinës u rrit prodhimi dhe eksportimi i vajrave te parfumuar me trumzë, borzilok, anise, nenexhik, zambak, Iris. Ka pasur qindra perfume në Athinë. Këto janë shitur ne enë qeramike te vogla,dekoruar detajisht, të ngjashme me blloqe të vogla që shiten ende në Athinë sot. Socarates ishte kundër zhvillimit të parfumeve pasi ai shqetesohej se kjo gje do të shkatërronte dallimin mes skllevërve dhe njerëzve të lirë.

Greqia 600 p.e.s. Parfumet dhe kozmetika (Kohl, te kuq,ton sysh,bojra) filluan që te përdoren shpesh në Greqi.

400BC Alexandri i Madh

Pushton pjesën më të madhe në Lindjen e afërt dhe solli shumë aroma ekzotike bimesh. Ai i dërgon shumë mostra të bimëve Theophrastus Athinasit shokut te tij te klasës, i cili krijoi një kopesht botanik në Athinë.

Historia e lashtë 3000BC-1000AD

3000 pes: parfumet e para janë djegur temjan për nder të perëndive të lashtë dhe të paraardhësit në Mesopotami rreth 5000 vjet më parë. Më popullor në atë kohë ishte nxjerrë nga kedri i libanez dhe të importuara në Mesopotami. Fjala e lashtë Akkadian "lubbunu" që do të thotë "temjanit" ende është i pranishëm në fjalën "Liban" pyjet e tjera të përdorura: shkurre me gjelbërim të përjetshëm Myrtle, pisha, selvi dhe bredh si manaferrat dëllinjë. (Burimi i xhin)

200BC Perandoria Romake

Në fillim të Perandorisë romake, aromat nuk ishin shumë të zakonshme. Por si çdo gjë në Perandori përfundoi, kështu që e bëri përdorimin e aromave te rralla. Më popullore në Perandori ishin temjanet të importuara nga Arabi jugore. Lartësia e Perandorisë krijoi dyqan parfumesh (i quajtur aromatari)ku parfumet shiteshin ne shishe qelqi dhe vajrat aromatik ne kavanoza. Në banjot e famshme clodhese ne Romë,aromat janë përdorur rregullisht.Pas banjos, parfumet dhe esencat aplikoheshin në trup në dhoma të veçanta.Pas asaj kohe tregetimi i bimeve aromatike si kanelle,kardamom,aremyshk filloi te tregetohet ne menyre te gjere.

Popullariteti në rritje e Romës ndihmoi shumë për zhvillimin e rrugëve tregtare të Mjeshter aromash dhe parfumesh te Romës perdoren bime nga Mesdheu të tilla si trëndafili, flamuri ëmbël, Iris, narcis, shafran dhe myshk lisi.Romakët u zhvilluan shume ne tregetimin e parfumeve mes Arabise Saudite, Indise dhe madje edhe Kina, si dhe ne zhvillimin e shisheve te qelqit.

400AD Rënia e Perandorisë Romake

Pas rënies së Perandorisë Romake,ishte bota Islame që kishte një rol kyç në zhvillimin e parfumeve. Arabet dhe studiuesit Persian kane ruajtur arritjet kulturore të perëndimit, dhe të avancuara në shumë fusha të tilla si kimia. Xhabir ibn Hajjan (721-815AD) ka studiuar dhe regjistruar më shumë informacione,disa prej te cilave ishin te lidhur me distilimin. Një tjetër njeri i famshëm Ar-Razi (840-924AD) beri të njëjtat hulumtime. Arabet dhe Persianet zhvilluan më shumë rrugët tregtare te themeluara nga romakët, duke sjellë më shumë barëra dhe erëza në Mesdhe. Ata importuan piper, temjan, mirrë, shurupe bërë nga trëndafila dhe manushaqe, portokalli, kamfor dhe myshqet. Temjani është përdorur shumë në shtëpi, pallate dhe tenda, për dasma dhe lindje.Parfumi u be shume popullor, sidomos në Bagdad.Trendafili është përdorur edhe në candies (llokum),i njohur si kënaqësi turke ne perendim.Trendafili është përdorur edhe në disa ëmbëlsira në mes lindje.

Parfumet e Lindjes dhe Lindja e Largët

-Persianet kishin shumë aroma të vendosur në kopshtet e tyre, të tilla si jasemini, trëndafila, lule portokalli dhe mërsinë. kopshtet e tyre kishin për qëllim të dukeshin si parajsa e tokës.

-Indi ka pasur një histori të gjatë të gjithë kohës me parfume, kryesisht për shkak të klimës së ndryshme të nënkontinentit indian, tropikale në rajonet malore dhe bollëk ne lule dhe erëza.
Ka shumë barna aromatike te lidhura me Indinë, një nga më të famshëm: sandlewood.
Esenca te tjera te dallueshëm nga India:
Patchouli, një anëtar i familjes nenexhik,
Vetivier, një anëtar i familjes së barit,
Champac, një anëtar i familjes manjolia, ka një aromë lule,
Jasmine, ka 43 lloje jasemini.
Karafil.
Vajrat e feve lokale të përdorura dhe pluhurat perdoreshin shume në larjen rituale dhe masazhet.
Edhe në librin e famshme te Karma Kama (rreth 400 ad) ka qenë përmendur parfumi si tërheqes seksuale.
Prodhues parfumesh indian ishte Gandhika.

-Kinë: Ka pasur një kontribut relativisht modeste në botën e parfume.
Shumë pemë të lulëzuar u importuan në perëndim nga Kina, si agrumet, pjeshke, kajsi, kamfor. temjan.
Kinezet i pelqenin shume aromat,parfumi ishte nje shenje tregimi pasurie per to,sa me shume banjo aromatike dhe parfume,
Teknologjive të përparuara në Kinë gjatë mijëvjeçarit të fundit solli disa përparime që zhvilluan parfumin me tej.
Porcelani u zhvillua në Kinë dhe ndonjëherë është përdorur edhe sot.
Ata gjithashtu kishin disa kontribute në procesin e distilimit të vajrave bimore te cilat u përsosen më vonë në Evropë.

Nga shekulli i gjashtë në ate te njëmbëdhjetë parfumet u perdoren kryesisht nga murgjit kryesisht për qëllime mjekësore dhe ceremoniale. Ata përdoren bime të tilla si urtë dhe ngjyrë te purpur te zbetë.
- Rreth vitit 1220 shkolla e parë mjekësore u hap në Montpellier, Francë. Zona do te zhvillohet në një nga qendrat më të rëndësishme të botës se parfumeve ne shekujt e mevonshem. Edhe sot në fushën e afërt rriten shumë barëra dhe lule për mjekësi dhe parfume.
- Që nga viti 200 p.e.r zbulimi e distilimi i vajrave bimore në Aleksandri, kimistet jane përpjekur për të avancuar në shkencën e aromave.

Përqendrimin e Parfumit

Parfumi me permbajtje vaji është i holluar domosdoshmërisht me një tretës, sepse vajrat e pa holluar(natyrale apo sintetike) përmbajnë përqendrime të larta të përbërësve të paqëndrueshme që ka të ngjarë të rezultojë në reaksione alergjike dhe ndoshta të lëndimit te lekures kur aplikohet ne te apo veshje. Tretësit e vajrave esenciale avullojne, duke ndihmuar për të shpërndarë ato në ajër.brenda vajrave aromatik perqendrimi ndryshon. Në përgjithësi,sa me i larte perqendrimi aq me shume do te zgjase aroma juaj. Edhe pse ka konsiderata të tjera, të tilla si aroma reagon për çdo individ, këtu janë disa udhëzime:

Fraiche Eau:

Më pak se 3% në vajrat e parfumit
Gjithashtu, parfumi si spray, zgjat zakonisht 1 orë ose më pak.

Eau de Cologne:

2-4 përqendrimit% në parfum vaj
zakonisht zgjat deri në 2 orë.
Fillimisht e krijuar në Këln, Gjermani, një aromë e prodhuar quhet ende: 4711.

Eau de tualet:

10-40% e përqendrimit në vajrat e parfum.
Përgjithësi zgjat 3-4 orë.
Përqendrim më të zakonshme në aromat e përdorur sot.

Eau de Parfum:

30-80% e përqendrimit në vajrat e parfum.
Përgjithësi zgjat 3-5 orë.
Një shumë të koncentruar dhe të përdorura kryesisht për gratë.

Parfum:

15-40% përqendrimit në vajrat e parfum.
Versioni më i përqëndruar përdoren.
Zakonisht zgjat 6 + orë.

Ata në përgjithësi janë më të shtrenjta, por qendron më gjatë për shkak të përqendrimit të lartë në esencë Parfum.

Xhel dushi:

Në thelb sapun i lenget i parfumuar, duke lënë një arome parfumi pas përdorimit.

Krema:

Hidratues te parfumuar . Bazë e mirë për një aromë të shtresimit.

Krem:

Locion më shumë hidratues, një preferuar me personat me lëkurë të thatë.

Puder e parfumuar:

Përdorur fillimisht si deodorant, e përdorur për të thare djersen dhe të zbutur lëkurën.

Pas rroje:

Më pak se 3% në koncentrim
perdoret per meshkuj kryesisht per arome.
Ka kremra ose ndonjëherë aloe të tjera vertet qetesues të lëkurës pas një rruajtje dhe nepermjet alkoolit ndihmon dezinfektimin gjatë rrojes.

Pas Rroje balsam:

Lehtë aromatike, një balsam ndihmon zbutur lekuren dhe e mban lëkurën tuaj të ndiheni të qetë dhe te hidratuar. E rekomanduar për, lëkurat e ndjeshme normale dhe të thatë.

Vaj i Trupit:

Përdorimi i vajit ndihmon ne elasticitetin e lekures si dhe ne aromatizimin e saj.

Deo:

Përdoren si anti-djerse dhe eleminimin e ererave te keqija,ne forme sprajti

Profili juaj lidhure me aromen:

Parfume, kolonja, dhe vajra aromatike kanë qenë pjesë e qytetërimit njerëzor që nga koha e egjiptianëve te lashtë dhe më gjerë. Parfumi është përdorur ne përpjekje për të maskuar ose të rritur erën e një personi, rezultat i te cilit (shpresojmë) te sjelle një erë të këndshme dhe sa me natyrore. Të gjithë njerëzit e identifikuar kanë të bëjnë me botën e tyre përmes fenomenit të olfaktor, një prej shqisave themelore me të cilat njerëzimit i ka mësuar të mbijetojnë. Pse nuk kemi vemendje,vecanerisht grate,pa perdorimin e parfumit? Ndoshta, një vëmendje të veçantë mund të marrë, ndërsa hedh nje parfum. Si kujtimi i nje arome mund te na e kujtoje më te gjallë nje kujtim, ndoshta është ky parfumi unik i një gruaje kombinuar me aromën e saj që njerëzit priren për të kujtuar ate. Burrat shpesh do të blejn të njëjtin parfum për një femër edhe pasi ajo nuk e përdor me atë, për shkak se ajo arome e identifikon ate grua. Cilado qoftë arsyeja, aromat vazhdon të jetë një pjesë e rëndësishme e kulturës sonë në shoqërinë moderne.

Është shumë më interesante për të ndryshuar parfume tuaja me disponimi tuaj, ngjarjet, stinët, etj Megjithatë, përcaktimin e personalitetit bie në gjurmët tuaja "" në çdo ditë të caktuar mund të jetë një detyrë sfiduese! Për disa prej nesh, kjo është një jo-brainer, ne mund të jetë një lloj shumë të parashikueshme, në përputhje të "personalitet parfum", ndoshta duke vendosur për standarde të përbashkëta të tilla si klasik, sensual, natyrore, romantike, apo sportiv. Të tjerët mund të zgjidhni nga një repertor të zgjeruar ose të përfunduar një gjendje shpirtërore, ose për kompliment te një sezon. zgjedhje juaj e aromës preket nga shumë faktorë, duke përfshirë edhe klima ku ju jetoni, dieta juaj, lloji i lëkurës, kimi i trupit - edhe personaliteti juaj! Për shkak të dallimeve në kimi trup, temperaturë, dhe pirjen e trupit, nuk ka erë parfumi të njëjtë në çdo dy persona.

Pra, çfarë esence apo familje te esences përshtat më mirë me personaliteti tuaj? A jeni sensuale? Sportiv?Te Turpshëm? Romantike? Këtu janë vetëm disa ide për të ndihmuar ju në zgjedhjen tuaj:

Nevojë për një aromë që i përshtatet personalitetit tuaj, sportiv apo sensual?

Këto lloj personalitetesh mund të bien në drejtim të familjes oqeanike ose të gjelbër nuhatjes se aromave,ajrit të freskët në mal; linjes gjallëruese e të freskët. Jo shumë e rëndë apo autoritar, të thjeshta, të freskëta, të pastra.

Jeni një personalitet i/e ndjeshëm?

Një zgjedhje klasike është familja orientale e aromave.Ata duhet të paraqesin më shumë nuhatje ekzotike, sexier tone si lule ekzotike, musks misterioze, dhe aromat më të fortë si qelibar, patchouli, dhe vanilje, për të mbajtur jetën emocionuese. Këto janë parfume më të fortë, të mira për raste të veçanta shoqërore.

Energjitike? Argetuese?

mund të zgjidhni nepermjet opsioneve; esence djegëse, livando bazë, të freskëta dhe me erëza lulesh,portokalli,mandarine.E kendshme,argetuse!

Ndjeheni romantike?

Sic mund të imagjinohet, e butë, esence e freskët me lule do të jetë ne rregull për këtë kategori, të tilla si trëndafila, manushaqe, dhe zambak.Kuptohet, me tone të buta per te mbetur të ngrohtë, për të vendosur një humor të veçantë.

Nevojë për një parfum të përditshme?

Parfume me erë frute me erëza janë gjithashtu një zgjedhje e mirë e motit të ngrohtë, dhe mund të jetë një e mirë per të gjitha raundet e zgjedhur për nje grua që dëshiron të veshe diçka me disa shënime tradicionale-bazë, por është pak më ndryshe për të esence klasike lulesh.

Po në lidhje me stinët e ndryshme?

Në një klimë të ngrohtë gjendrat e lëkurës djersisin më shumë, vajra natyrale të lëkurës dhe lagështia plotësojne, duke mbajtur në të aromë parfumi, në këtë mënyrë një parfum të lehtë është më e përshtatshme kur djersa dhe i ngrohti do të jenë hasur. Në dimër, lëkura juaj do të priret të jenë e thate, kështu një parfum i rëndë do të kryejë në mënyrë më efikase në lëkurën tuaj, në një mjedis të ftohtë që i mungon avullimi i lagështisë.

Cilado qoftë arsyeja juaj për zgjedhjen e një parfum të veçantë, ajo që është më e rëndësishme është që ju të ndiheni mirë me aromen e saj.

Përbërësit kryesor te nje arome

Një aromë mund të definohet si çdo aromë të këndshme, e ëmbël ne nuhatje. Parfume, Eau de toilettes, kolonjat dhe sprajtet janë shembuj të fragrances moderne, ndryshim në nivelin e përqendrimit qe përcakton klasifikimin e tyre. Një përbërje aromë përveç kësaj përmban shënime individuale ose aromat. Një "shënim" zakonisht është tregues i një erë karakteristike prej një materiali të vetme, në botën e parfumeve lejon për më shumë se 2000 shënime për të zgjedhur.

Tradicionalisht, një parfum është një përzierje natyrore, vajra esenciale nxjerrë nga lulet, erëza, kullosa, bime dhe pyje për të cilin parfumi-zgjatja fiksative janë shtuar. Parfumet e prodhuar sot janë një thelb të koncentruar të materialeve aromatik (të dyja burimet bimore dhe shtazore), duke përfshirë përbërësit të ndryshme sintetike, e kombinuar me sasi të vogla të alkoolit. Formula e saktë e parfumeve komerciale te mbajtur nga pronare , ka më shumë se 3000 përbërësit e parë për të zgjedhur, hartimin e një aromë! Ne me siguri nuk do të përpiqemi për listën e tyre këtu, por një pikënisje e mirë për t'iu referuar është të përcaktojë disa familje bazë olfactive që mund të përshkruajnë shumica e parfume për te qene ne dispozicion:

Lulja: kategori e madhe parfumi, mund të përfshijë një kategori të vetme me lule apo një kombinim i esences. Trendafili, manushaqet janë disa shembuj popullore.

Agrume ose Fruta: Një familje e esencave të cilat kanë një cilësi të pastër, të freskët citrusi. Disa shembuj përfshijnë mollë, pjepër, bergamot, nectarinen.

Oriental: Një, klasë më e rënde duke shfaqur të tilla si aromë vanilje, resins, erë myshku, dhe qelibar.

Lëkurë: Një familje e aromave e përdorur më shumë kryesisht nga burrat, duke shfaqur tym, mjaltë, dru, zift, dhe esence e athët lëkurë.

Fougère: Një tjetër familje dominuara nga aromat e meshkujve, ajo është e bazuar kryesisht në ngjyrë purpur e zbetë, coumarin dhe labdanum.

Jeshillek: kujton fllad shkurtuar barit dhe rritje të re në pranverë, disa shembuj përfshijnë rozmarinë, livando, zymbyl dhe pisha.

Oqeanike / Ozoni: një më të reja, kategori më moderne, ai është përshkruar si zakonisht ajër i pastër, esence oqeani, dhe është i bazuar në materiale sintetike.

Erëza: Siç duket, një kategori të gjallë parfumi bazuar në erëza popullor si myshk, kanellë, karafil.
 
Flormar Stick Founda ...
330 LEK
Flormar Terracotta B ...
650 LEK
Flormar Supershine M ...
120 LEK
Impala Buzekuq Cream ...
400 LEK
Deborah Il Rossetto ...
400 LEK
Brooklin Krem Puder ...
600 LEK
NOTE RICH COLOR LIPS ...
400 LEK
NOTE HYDRA COLOR LIP ...
500 LEK
Moda SPECIAL EDITION ...
300 LEK
Moda LUXURY COMPACT ...
500 LEK
Moda LUXURY BLUSHER ...
500 LEK
Moda LUXURY VELVET L ...
300 LEK
Moda DIPLINER ...
300 LEK
Moda LENGHTENING MAS ...
500 LEK
Moda I SHINE EYESHAD ...
300 LEK
Moda MEGA LASH VOLUM ...
500 LEK
Impala Long-Lasting, ...
450 LEK
Impala Mascara MiniM ...
450 LEK
Impala Eyeliner 503 ...
400 LEK
Brooklin Eyebrow Pen ...
250 LEK
Nivea young Control ...
520 LEK
Nivea young Stay Cle ...
490 LEK
Garnier NUTRITIONIST ...
780 LEK
Garnier PURE ACTIVE ...
690 LEK
Garnier Essentials ...
400 LEK
Nivea Visage Expert ...
1600 LEK
Nivea Visage DNAge D ...
1200 LEK
Nivea Visage Krem Hi ...
650 LEK
Venus Crema Contro L ...
520 LEK
Dermasensitiv+ Face ...
700 LEK
Byphase Argile Face ...
600 LEK
Garnier Essentials H ...
500 LEK
Nivea Anti - Ageing ...
1200 LEK
Nivea Light Feeling ...
1000 LEK
Biolife Sun Care Fac ...
1200 LEK
Vichy Capital Soleil ...
2500 LEK
Garnier Ultra-Lift A ...
600 LEK
Nivea ANTI-WRINKLE Q ...
1200 LEK
Garnier Garnier Esse ...
750 LEK
Venus Distensya Corr ...
1000 LEK
Lancome Magnifique ...
4500 LEK - 7000 LEK
Guerlain Aqua Allego ...
6200 LEK
Valentino Rock'n Ros ...
5900 LEK - 9500 LEK
Lacoste Touch of pin ...
5200 LEK - 7800 LEK
paco rabanne 1 Milli ...
2500 LEK - 12000 LEK
Prada Prada ...
7100 LEK - 8500 LEK
Bvlgari Omnia green ...
2500 LEK - 5500 LEK
Bvlgari Au the blanc ...
4000 LEK - 5500 LEK
Gucci Envy me ...
4500 LEK - 8500 LEK
Valentino Valentino ...
6000 LEK
Calvin Klein CKfree ...
4800 LEK - 6500 LEK
United Toiletries Cosmeti ...
900 LEK
Shiseido Zen ...
3200 LEK - 8500 LEK
CAROLINA HERRERA 212 ...
5200 LEK - 7200 LEK
CAROLINA HERRERA CAR ...
2500 LEK - 4000 LEK
Chloe EAU DE FLEURS ...
12500 LEK
Christina Aguilera B ...
1800 LEK - 6000 LEK
Christina Aguilera I ...
1800 LEK - 4500 LEK
Infasil Talco ...
470 LEK
Hugo Boss Boss Inten ...
8000 LEK
Dove Pro Age 750ml ...
320 LEK - 400 LEK
Garnier Silky - smoo ...
270 LEK
Neutro Roberts Ritua ...
360 LEK
Malizia Latte ...
280 LEK
Nivea Cashmere ...
360 LEK
GOSH Woman Seasons S ...
390 LEK
GOSH I Love You! Deo ...
390 LEK
Rexona Naturals Acti ...
250 LEK - 275 LEK
Neutro Roberts Zero ...
Neutro Roberts Invis ...
320 LEK
Dove Original Stick ...
290 LEK
Dove Go Fresh Vapo ...
430 LEK
Nivea Roll-on Invisi ...
250 LEK
Dove Dove Seta Prezi ...
300 LEK
Dove Dove Bagno Sch ...
300 LEK
Dove Dove Crema Di P ...
300 LEK
Vidal Vidal White Mu ...
300 LEK
Vidal Velvet Sensati ...
300 LEK
Vidal Vidal Sensual ...
300 LEK
Garnier Garnier Invi ...
270 LEK
Echos Line r+ ...
580 LEK
Nivea Diamond Gloss ...
280 LEK
Taft Ultra hairspray ...
320 LEK
Nivea Flexible Curls ...
280 LEK
Nivea Freeze Absolut ...
340 LEK
Nivea Straight & Eas ...
390 LEK
Nivea Nivea Styling ...
380 LEK
Extremo Lozione Anti ...
1150 LEK
Extremo Mousse ...
600 LEK
Extremo Dekolorant ...
1000 LEK
OYSTER Cutinol Serum ...
1300 LEK
Loreal Elseve Total ...
350 LEK - 650 LEK
Pantene Lacca Ricci ...
550 LEK
Mil Mil Passione Tro ...
220 LEK
Nivea Sport Mega Str ...
380 LEK
Taft Power Gel Titan ...
550 LEK
Fonex Gummy Styling ...
320 LEK
Fonex Gummy Styling ...
320 LEK
Nivea For Men Energy ...
470 LEK
OYSTER Sublime Fruit ...
800 LEK